piątek, 24 lutego 2012

Jak mu powiedzieć, że jestem w ciąży?

Udało się! Na teście pojawiły się dwie kreski, radość, szok, niedowierzanie! Przy długi staraniach często testy ciążowe robi się w dwójkę, a nawet jeśli nie w dwójkę, to radosny krzyk z łazienki chyba zdradzi wszystko. Tutaj sprawa jest dość prosta. Jeśli jednak masz tyle samozaparcia żeby poczekać do wspólnej kolacji albo zakupić dziecięce buciki (lub inną część niemowlęcej wyprawki) i je podarować, to na pewno będzie dobry wybór. Wysłanie MMS’a ze zdjęciem testu ciążowego też jest dobrym pomysłem (pod warunkiem, że twój mąż rozpozna o co chodzi!;-))

Jeśli nie planowaliście teraz dziecka, to warto zaplanować przekazanie tej informacji. Pamiętaj, ty miałaś czas żeby oswoić się z tą myślą, możliwe, że twój organizm zaczął dawać Ci wcześniej znaki o twoim odmiennym stanie. Dlatego też daj mu czas na przemyślenie tej wiadomości. Wybierz taki moment, gdzie oboje nigdzie się nie spieszycie, nie jest to zaraz po pracy, kiedy przychodzicie zmęczeni i macie przestrzeń żeby o tym porozmawiać. Sama najlepiej wiesz, czy warto przygotowywać coś specjalnego, czy po prostu usiąść i porozmawiać.

Czasami zdarza się też tak, że to on będzie się bardziej cieszył z tego, że zostaniecie rodzicami. Ty jeszcze nie wiesz do końca co o tym myśleć, w głowie mętlik, przecież wcale nie planowałaś zostawać teraz mamą! Pamiętaj, że to ważna chwila dla twojego partnera, szczególnie jeśli wiesz, że bardzo chciał już zostać ojcem. Ważne, żebyś nie starała się zataić przed nim tej informacji, pamiętaj, że ma prawo wiedzieć. Jeśli nie możesz zmusić się do jakiegoś szczególnego przygotowania, aby go o tym poinformować, to postaraj się chociaż znaleźć taką chwilę kiedy nie będzie właśnie wychodził do pracy albo rozmawiał przez telefon!

Jedno jest pewne, to w jaki sposób mu powiesz o tym, że będziecie mieć dziecko zostanie w jego pamięci na zawsze. Dlatego warto się nad tym chwilę zastanowić. Macie jakieś pomysły w jaki sposób przekazać taką nowinę? A może poinformowałyście swoich mężczyzn w jakiś nietypowy sposób? Podzielcie się tym w komentarzach, jestem bardzo ciekawa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz