wtorek, 6 marca 2012

Czym by się tu zająć zanim...

Czym by się tu zająć zanim będzie można zrobić test ciążowy? Kiedy staracie się o dziecko albo kiedy podejrzewacie, że mogłyście zajść w ciąże najgorsze jest czekanie i niepewność… wiadomo, że test można wykonać dopiero w dniu spodziewanej miesiączki (więcej pisałam o tym TUTAJ) i zanim nastąpi ten moment my już doszukujemy się wszystkich innych, wczesnych objawów ciąży. Często kończy się to tym, że już same nie wiemy czy jest na niedobrze czy tylko nam się zdaje, czy chodzimy częściej sikać czy powiększyły nam się piersi, i czy to wszystko to nie są po prostu oznaki zbliżającej się miesiączki.

Jak przetrwać ten czas? Po pierwsze dobrze jest czymś się zająć - z pomocą przychodzą nam codzienne obowiązki: praca, szkoła, dom. Może jest to dobry czas żeby zająć się rzeczami, które zwykle odkładałyśmy na potem? Czymś dodatkowym na co zwykle nie było czasu? Skierować swoje myśli na zupełnie inne tory. Na pewno szybciej minie nam ten czas, a dodatkowo zrobimy coś pożytecznego. 

Nie spędzać czasu siedząc przed komputerem i szukając w internecie jakie mogą być pierwsze objawy ciąży, czytać fora ciążowe i dla starających się o dziecko.  Skieruje to nasze myśli właśnie na tą konkretną sprawę i sprawi, że będziemy się coraz bardziej nakręcać, porównywać swoje objawy z innymi znalezionymi w internecie i przeżywać emocje od euforii do rozpaczy.

Dla tych, które nie uważają, że jest to dobry czas na dziecko i czekają na upragniony okres takie wahania nastrojów plus stres mogą spowodować jego znaczne opóźnienie.

Natomiast te z Was, które czekają z utęsknieniem żeby zobaczyć dwie kreski na teście ciążowym, mogą się gorzko rozczarować pojawieniem się miesiączki. Dużo bardziej niż zwykle, bo rozbudziły już swoje nadzieję ciągle o tym myśląc i skupiając się na tym temacie. 

Niczego w tym momencie nie możecie już zmienić: ani przyspieszyć płynącego czasu ani go cofnąć. Tylko spokój może Was uratować :) 
Idźcie do kina. Przeczytajcie książkę. Weźcie relaksującą kąpiel. Spotkajcie się ze znajomymi.
Mnie to pomaga :) A Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz