wtorek, 9 października 2012

Anglojęzyczne vlogi o staraniach o dziecko

Polecałam kiedyś polskie kanały na YouTube KLIK, ale są to dziewczyny, które zajmują się modą/urodą/kosmetykami i przy okazji podzieliły się swoimi przeżyciami i przemyśleniami z czasu ciąży. Na polskim YouTube kanałów "staraczek" nie ma. No chyba, że są ale ja o tym nie wiem. Jak coś piszcie w komentarzach, chętnie bym pooglądała. Zresztą vlogów ciążowych też jak na lekarstwo... ale do rzeczy.

Anglojęzyczne kanały TTC (Trying to Conceive - staranie o poczęcie) są prowadzone na zasadzie vlogów, pamiętników, przemyśleń dziewczyn, które starają się o zajście w ciąże. Opowiadają jak się czują w danym cyklu, jakie leki biorą, co robią podczas 2WW (dwóch tygodni czekania przed okresem) itp. Jedyny minus - są prowadzone po angielsku, ale nie jest to jakiś niesamowity poziom, myślę, że osoby średnio zaawanasowane powinny już sobie poradzić. Jest trochę slangowego staraczkowego słownictwa, może kiedyś napiszę notkę o tym, tak jak na polskich forach internetowych, ale da się zrozumieć wiele rzeczy z kontekstu. Kanałów jest naprawdę dużo, polecam wam 6 moich ulubionych.

1) DaisysMommyTTC - dziewczyna z Kanady, od czerwca 2012 starająca się o dziecko, konkret babka, dość regularnie nagrywa, sporadycznie wrzuca filmiki o innej tematyce.
KLIK do kanału

2) ItsMyTurnNow85 - Jess z Australii, stara się o dziecko od 5 lat, vloguje od około roku, szczera do bólu, polecam jej kanał pomimo tego, że w ostatnim filmiku zapowiedziała przerwę od vlogów, ale zanim nadrobicie ostatni rok, to może znowu zacznie nagrywać.
KLIK do kanału

3) lindseykayTTC - Lindsey z USA, przepiękna dziewczyna, od 2 lat stara się o dziecko, minus jej kanału - wrzuca vlogi dość nieregularnie, ale jej filmiki mają świetną jakość w porównaniu z innymi vlogerkami.
KLIK do kanału

4) WannaBMommy2B - Edith z USA, vlogerka urodowa, która postanowiła założyć kanał o jej staraniach o dziecko, mogę napisać, że udanych staraniach, bo po 2 latach udało jej się zostać mamą bliźniaków! Więc jej kanał stał się po jakimś czasie kanałem ciążowym. Uwielbiam ją oglądać, ma w sobie niesamowite ciepło i radość.
KLIK do kanału

5) ourjourney11 - Christie z Australii, szczera, ciepła kobietka. Ma też kanał urodowo/modowy.
KLIK do kanału

6) TTCOURLITTLEANGEL - dziewczyna ze Stanów, bardzo często wrzuca vlogi, czasem więcej niż raz dziennie. Obecnie jest w trakcie 49 cyklu starań o dziecko.
KLIK do kanału


Dajcie znać, czy któryś z kanałów przypadł wam do gustu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz