środa, 3 października 2012

Fora dla starających się dziecko

Czasem nie wiadomo czy zdecydować się na otwarte mówienie o staraniach o dziecko i przeżywać pytania zadawane przez ciotki: Kochaliście się już? Jak tam wasze starania? I w ten sposób twoje życie płciowe, zdrowie, odżywianie i wszystko staje się obiektem rozmów, pytań i kontroli. Hit wszystkich nadchodzących imprez rodzinnych. Czy może lepiej nic nie mówić i słuchać stwierdzeń: To już chyba czas na dziecko? Na co jeszcze czekacie? Kiedy będziemy mieć wnuki? Spuszczasz głowę, nie kometujesz, a w środku ci się zagotowuje...

Starania o dziecko często są trudnym czasem w życiu kobiety/pary. Szczególnie, gdy trwają już jakiś czas. Potrzeba zrozumienia, wsparcia, dzielenia się podobnymi przeżyciami jest silna jak nigdy.

Dlatego dziś trochę linków do miejsc, gdzie można dołączyć do takiej społeczności, dzielić się problemami, pytać, opisywać swoje samopoczucie. Miejsca, gdzie nikomu nie trzeba tłumaczyć co to jest dc, tempka, owu, testy, wykresy itp.

Polecam zajrzeć na wszystkie, rozejrzeć się poczytać, ale wybrać jedno, w którym będziecie się czuły najlepiej. W końcu chcecie być częścią jakiegoś miejsca, kojarzyć ludzi, osadzić się.

KLIK forum dziecko-info
KLIK forum 28 dni
KLIK forum ebobas
KILK forum gazet.pl
KLIK forum e-mama

Fora poza wszystkimi zaletami mają też swoje wady. Pierwszą z nich jest, że tak jak w życiu, tak i tu będziecie spotykać kobiety, które będą zachodzić w ciąże szybciej niż wy, przenosić się do wątków ciążowych itp. Możliwe, że będzie ich nawet więcej niż w waszym realnym otoczeniu. 

Fora powodują, że ciężko jest "wrzucić na luz", nie myśleć o staraniach o dziecko, nie sprawdzać co tam u kogo słychać, zrobić sobie dzień przerwy, cykl przerwy. Pomagają popadać w lekką paranoję :) Piszesz, że okres ci się spóźnia jeden dzień i cała społeczność (w dobrej wierze!) "nakręca" cię, że na pewno Ci się udało, po czym okazuje się, że guzik prawda. Ciężej przyjąć rozczarowania.

Same musicie zobaczyć jak się będziecie tam czuły. Uważam, że jest to dobra alternatywa, cenne źródło informacji i wsparcia. Nie bez wad - jak wszystko w tym świecie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz