sobota, 13 października 2012

Lubrykanty przy staraniach o dziecko

Nie wiem czy wiecie, ja sama długo nie wiedziałam, że lubrykanty (żele nawilżające) stosowane podczas sexu mają negatywne działanie na plemniki i mogą utrudniać zajście w ciążę. Popularne i ogólnodostępne marki typu Durex zdecydowanie odradzam przy staraniach o dziecko.

Oczywiście rynek zawsze odpowiada na potrzeby konsumentów i spokojnie można znaleźć takie lubrykanty, które są specjalnie stworzone po to, aby wspomagać poczęcieOd razu zaznaczam, że żadnego z takowych nie stosowaliśmy, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany to podaje nazwy, które znam, możecie sobie wygooglować i poczytać opinie.
Pre SeedKLIK  i Concive PlusKLIK. Przy obu może odstraszać cena, która waha się w granicach 70 - 80 zł!

Poza żelami, które mają wspomagać poczęcie, są też takie, które mają nie szkodzić. Są to żele na bazie wody, bez środków plemnikobójczych, bez zapachów i konserwantów. Z takich mogę polecić Feminium KLIK lub Intimel KLIK. Na ich korzyść na pewno przemawia cena 10 - 15zł. Możecie sprawdzić same składy innych żeli, albo pytać o takie w aptece.

Z naturalnych "nawilżaczy" polecam oczywiście olej z wiesiołka, o którym pisałam już tutaj KLIK i tutaj KLIK, ale także siemię lniane. Ma ono ten plus, że można go spożywać przez cały czas trwania cyklu, jednak jego konsystencja i przygotowanie jest bardziej problematyczne niż kapsułki z olejem z wiesiołka. Choć to pewnie kwestia indywidualna.

1 komentarz:

  1. A moze zamiast lubrykantów cos bardzie sprawdzonego i bezpiecznego? http://kobiecosc.info/suchefakty/baza-wiedzy/?article=walka-z-suchoscia-trwa-podejscie-pierwsze-sztuczne-nawilzanie

    OdpowiedzUsuń