niedziela, 28 października 2012

Moje ciążowe aplikacje na komórkę

Nie mam superwypasionego telefonu...jest niby smartfonem (niby, bo wcale nie uważam, że jest smart...) i niby go lubię, ale to raczej związek z rozsądku. Samsung Wave 723... jesteśmy razem półtora roku i ostatnio polubiliśmy się bardziej, a to za sprawą aplikacji ciążowych na telefon!

Mam jeden Widget, który na pulpicie mojego telefonu odlicza dni i tygodnie do dnia mojego porodu. Nazywa się Baby Cutdown i jest w kształcie dziecięcej butelki.

Kolejna aplikacja nazywa się Kalendarz Ciąży, w którym można wyliczyć, w którym się jest tygodniu ciąży, a potem przeczytać co w danym tygodniu dzieje się z naszym maluszkiem. Każdy tydzień jest podzielony na dwie kategorie - zdaniem mamy - tu są wypowiedzi kobiet ciąży związane z danym tygodniem (ja raczej nie czytam, działają na mnie trochę irytująco) i zdaniem eksperta, gdzie można przeczytać co dzieje się z maluszkiem, jak się rozwija. 

Mam też dwie aplikacje anglojęzyczne. Pregnacy Guide - całkiem w porządku, ma opis dziecka tydzień po tygodniu, opis trymestrów, kalkulator porodu, opis symptomów ciąży, a nawet zdjęcia kobiet w ciąży, mające być inspiracją ubraniową ;) Samo wykonanie aplikacji trochę... toporne bym powiedziała, ale od biedy może być.

Druga nazywa się Pregnacy Tips, informuje mnie, w którym tygodniu ciąży aktualnie jestem oraz proponuje jakąś "poradę dnia", niektóre ciekawe, inne nudne jak flaki z olejem. Najczęściej jak mi się nudzi to tam zaglądam.

Wszystkie rzeczy, o których pisze sciągnęłam z samsung app store przez aplikację w mojej komórce. W sumie fajna sprawa, trochę jestem rozczarowana jakością i wykonaniem tych aplikacji, ale poza tym fajna zabawa. Może gdybym używała iphona miałabym więcej opcji wyboru, ale jest jak jest...

A wy używacie takich aplikacji?


2 komentarze:

  1. Ja korzystałam z Kalendarza ciąży, był bardzo fajny. Później byłam zbyt pochłonięta moim maleństwem :) Ale od jakiegoś czasu rozszerzam dietę, więc ściągnęłam darmową aplikację Bobovity o żywieniu niemowląt - też wygląda dobrze :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kurcze, racja-czas chyba na aktualizację:) aplikacje dla mam!

      Usuń