środa, 6 marca 2013

W poszukiwaniu wózka idealnego - wyprawa do sklepu

Jak już pisałam w innym poście o wózkach KLIK musimy ustalić jakie są nasze wymagania co do wózka, co nam jest potrzebne, co mniej istotne i dopiero wtedy zacząć poszukiwania. Można zacząć od przeglądania internetu, ale tu zawrót głowy jest murowany. W sklepach internetowych jest bardzo dużo różnych marek, modeli i opcji i po chwili można zgłupieć. Szukanie opinii na temat jakiegoś wózka skończy się zapewne tak, że znajdziecie te pozytywne i te negatywne i będziecie tak samo mądrzy jak wcześniej. Dlatego polecam, po ustaleniu wymagań i potrzeb odnośnie wózka wybrać się do sklepu, a dopiero potem szukać opinii i przeglądać sklepy internetowe.

Dlaczego? Po pierwsze myślę, że sami będziecie zaskoczeni ile potencjalnych wózków wam odpadnie, kiedy zobaczycie je na żywo. Zdjęcia niestety nie oddają jakości materiału z jakiego wózki są zrobione, a opis, który wydawał się być w porządku i nie mijał się przecież z prawdą już na żywo nie wygląda tak dobrze. Prosty przykład: wózek waży 13 kg, myślisz sobie, a to niewiele, dam sobie radę, ale po podniesieniu go w sklepie mina ci rzednie. Albo na odwrót, wydawałoby Ci się, że to za dużo jak dla ciebie, a w sklepie okazuje się, że sobie świetnie z nim radzisz. Opis typu: posiada skrętne kółka mówi wszystko i nic, dopóki nie popchasz tego wózka po sklepie nie będziesz wiedzieć co to znaczy. Jak to się mówi: papier zniesie wszystko, dlatego dobrze jest jechać do sklepu i samemu wszystko obejrzeć.

To, co warto sprawdzić w internecie przed taką wyprawą, to które sklepy mają duży wybór różnych marek wózków. Szkoda czasu przy pierwszej wizycie na sklepy, które sprzedają tylko dwie firmy. To możecie zostawić sobie jak będziecie już zdecydowani jaki wózek chcecie. Najlepiej wybrać sklep z dużym asortymentem. Nie musicie się na razie sugerować cenami, przecież ostatecznie możecie kupować wózek w zupełnie innych sklepie 300zł taniej, ale teraz jedziecie się zorientować.

Jak już jesteście na miejscu, to starajcie się oglądać wszystko, bez względu na cenę. Wózek w dolnej granicy cenowej może was pozytywnie zaskoczyć, wózek w zbyt drogi dla was, może dać pomysł o co pytać i czego szukać w innych/tańszych modelach. Nie uprzedzajcie się od początku, tylko się rozejrzyjcie. Po wstępnym rekonesansie poproście o pomoc pracownika, niech opowie wam o wózkach, które się wam podobały, zapytajcie o podobieństwa między nimi, o różnice. Poproście o pokazanie jak dane modele się składają i rozkładają, najlepiej sami spróbujcie, jak  wam to wychodzi, to, że panu w sklepie zajmuje to ułamek sekundy, nie oznacza, że dla was też będzie takie proste! Przejdźcie się wózkiem po sklepie, spróbujcie nim trochę pomanewrować, podnieść go, zahamować. Jeśli decydujecie się na model gondola, która zmienia się w spacerówkę i do której można też wsadzić fotelik samochodowy, to niech sprzedawca pokaże wam każdy element tego zestawu. Czasami fajne wózki z gondolami mają beznadzieje spacerówki (i na odwrót), więc warto zobaczyć całość.

O co warto pytać w sklepie? Poza ceną, warto się też dowiedzieć jaka jest gwarancja, jak wygląda serwis gdyby się coś stało z kupionym wózkiem. Jakie akcesoria dostajecie do wózka, a co musicie dokupić (to są ukryte koszty, firmy mają różną politykę i czasem jest tak, że w droższym wózku dostaniecie i śpiworek i folię przeciwdeszczową i parasolkę gratis, a w teoretycznie tańszym musicie za to wszystko zapłacić - warto przekalkulować czy to się opłaca), czy wózek jest kompatybilny z fotelikiem samochodowym, jeśli tak to z jakimi firmami, jakie są ceny tego fotelika. Ile trzeba czekać na realizację zamówienia (na niektóre modele można czekać nawet do 2 tygodni!!!). Można się też dopytać jakie wózki się najlepiej sprzedają w sklepie, to też daje jakiś ogląd sytuacji (piszę jakiś, bo nie wiemy przecież czy ludzie byli zadowoleni potem z tego co wybrali!). Najlepiej poprosić, o zapisanie tych wszystkich informacji przy każdym interesującym was modelu, bo wierzcie mi pamięć będzie wam płatać figle przy 5 wózku! Poza tym przyda się to do porównania cen w innych sklepach lub w internecie, ale także do wyszukania opinii o konkretnym modelu wózka.

Po powrocie z takiej sklepowej wyprawy można spokojnie zasiąść do internetu i porównać ceny w sklepach internetowych i poczytać opinie o wózkach, które wam przypadły do gustu, może ktoś zwrócił uwagę na coś, co wam umknęło?
Ale dokładnie o tym czego i jak szukać w internecie to już przy okazji następnej wózkowej notki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz