poniedziałek, 28 października 2013

Pierwszy miesiąc spania w pieluchach wielorazowych

Minął miesiąc od kiedy Mała poszła w nocy spać w pieluszce wielo. Jak nam idzie? No więc dalej walczymy i testujemy nowe rozwiązania. Ale po kolei:


Malusia budzi się w nocy zwykle (99% nocy) tylko raz na karmienie. I przed karmieniem zmieniamy jej pieluszkę. Problem w tym, że nie ma nigdy dwóch takich samych nocy pod rząd. Mała raz obudzi się o pierwszej w nocy, raz o trzeciej a raz o piątej. Potrzebujemy więc pieluszki, na którą można liczyć.

Mieliśmy kilka "przecieków", zmian piżam w nocy lub po nocy, raz pranie śpiworka, w którym Młoda śpi. Nie poddajemy się! Prawda jest taka, że z pampersami też mieliśmy kilka wpadek, więc przyjmujemy je jakoś spokojnie.

Czego używaliśmy (a kombinacje mamy iście alpejskie!):

1)Otulacz+tetra+wkład 
otulaczy (Bambino Mio i Milovia), do których wkładaliśmy tetrę (Bambino Mio do 7kg - ta tworzy "wielką pupę" albo KIKKO z żółtym lub pomarańczowym obszyciem - ta z żółtym obszyciem czasem wydaje się trochę za mała, jak przebieramy pieluchę o 4 nad ranem, ale nie przeciekła nam jeszcze), a na tetrę dajemy wkład chłonny z Milovi, ten, który daje uczucie suchości. Otulacz+tetra+wkład to na razie nasz najpewniejszy system. Jego minusem jest wielkość. Pielucha jest ogromna! Mała nie wydaje się być z tego powodu niezadowolona, ale chętnie byśmy ten efekt zniwelowali.

2)Kieszonki Charlie Banana z wkładami do nich
Wkłady okazały się mało chłonne, dwa wkłady S i M złożone razem właściwie działają tak jak jedna grubsza tetra. Na dzień spoko, ale na noc za słabe. Plus za "małą pupę". 

3)Kieszonki Charlie Banana z wkładem z Milovi+tetra. 
Na razie pół na pół. Był przeciek, ale nie wiemy do końca czemu. Będziemy dalej próbować z tym połączeniem.

4) Otulacz+2 wkłady Charlie Banana+wykład z Milovi. Pielucha jest wtedy mniejsza niż z tetrą, a chłonność podobna. W tym zestawie Młoda przespała ostatnio całą noc bez przecieków.

Najchętniej zakładałabym dwa wkłady z Milovii za każdym razem. Wydaje mi się, że najlepiej dałby radę. Problem w tym, że mamy tylko 4, co w takim wypadku byłoby na jedną noc. Chcemy wypróbować inne opcje, które już mamy w naszym stosiku zanim będziemy robić dodatkowe zakupy. 

Pieluszkę na zmianę w nocy zawsze przygotowujemy wcześniej żeby w nocy nie musieć nic składać, wkładać ani szukać. Pod tym względem kieszonki są dużo wygodniejsze, bo nic się nie rozłazi, nic nie wypadnie, a w otulaczu różnie bywa, szczególnie, jak jest więcej warstw.

Chyba tyle na podsumowanie pierwszego miesiąca spania w wielo, najważniejsze, że się przełamaliśmy i uwierzyliśmy, że się da :)

5 komentarzy:

 1. my mamy już sprawzony system - formowanka+wkład bambusowy+otulacz - zero przecieków, zero zmiany w ciągu nocy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wkład bambusowy dajesz do formowanki? Czy między formowankę a otulacz?My teraz głównie jedziemy na wkładach z Milovi+tetra+otulacz, ale mam też formowanki i może bym z wkładami z Milovi spróbowała...

   Usuń
 2. Hej! A mozesz powiedziec czy ta tetre to skladalas w prostokat czy robilas z niej 'formowanke' na cala pupa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, bardzo różnie, jak była mniejsza raczej w formowankę, bo ryzyko kupy było wysokie, a potem już tylko w prostokąt.

   Usuń
 3. Sign-Up with EverydayFamily now and you will receive stage by stage pregnancy and baby newsletters, promotions and coupons as well as access to free baby samples, coupons, baby magazines and more.

  New Members Can Win Free Diapers for a Year!

  OdpowiedzUsuń