czwartek, 30 stycznia 2014

Pomysł na fajny prezent i zachowanie ulotnych chwil

Pomysł zrodził się przed Dniem Babci. Na laurki jeszcze trochę za wcześnie, nawet pierwsze "baba" nie padło i raczej trudno było liczyć, że uda nam się trafić wypowiedzeniem tego słowa akurat w ten dzień ;)
Więc zamówiliśmy zestaw do zrobienia odcisku rączki albo stópki plus podwójną ramkę. Cena 30 zł plus przesyłka.W zestawie są dwie drewniane ramki połączone wstążką, proszek, z którego powstaje masa na odcisk, plastikowy pojemnik do wlania masy i zrobienia odcisku i instrukcja co zrobić krok po kroku.

Nie mieliśmy żadnych problemów ze zrobieniem masy ani z odciśnięciem (w naszym wypadku) rączki. Wszystko jest dobrze wytłumaczone.Po wykonaniu odcisku i jego wyschnięciu wyjmuje się go z formy, ostrym nożem można wyrównać jakieś niedociągnięcia na rogach albo odstające elementy. A potem już tylko przełożyć odcisk do ramki. Trzeba mieć do tego klei (którego nie ma w zestawie, producent pisze też o taśmie dwustronnej - nas nie przekonał do jej użycia!).


Ja dodatkowo zdecydowałam się wymienić wstążkę na inny kolor i podpisanie odcisku, na górze jest imię naszej córki, na dole data. W drugiej ramce oczywiście znajdzie się zdjęcie. Efekt końcowy bardzo nam się spodobał, może to być ozdoba do pokoju dziecięcego albo prezent dla kogoś bliskiego. Ktoś z Was robił coś takiego? A może macie jakieś inne fajne pomysł na takie prezenty?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz