poniedziałek, 26 maja 2014

Dlaczego lato to świetny czas na początek z pieluchami wielorazowymi?

Po pierwsze:
takie widoki to świetna motywacja ;) żadnych gatek na pampersa nie trzeba zakładać - wzorów i kolorów jest pełno - każdy znajdzie coś dla siebie. Pieluszki wielorazowe nie podnoszą temperatury wokół pupy (co jest szczególnie niewskazane dla chłopców) i są oddychające co przy wysokich temperaturach powietrza jest bardzo ważne.


Jeśli wasze dziecko wcześniej nosiło pieluszki jednorazowe, a chcecie zacząć "trening czystości", czyli sadzanie na nocniku to pieluchy wielo mogą być pomocne - dziecko zacznie czuć, że ma mokro, a w przypadku sadzania na nocnik nie ma dużo ściągania, a zestaw koszulka plus pieluszka prezentuje się świetnie!

Po drugie:
pieluchy szybko schną. I można je suszyć wszędzie: masz balkon, ogródek, stojącą suszarkę? Wszystko się świetnie nadaje, a suszenie na słońcu dodatkowo wywabia plamy. Dzięki temu, że pieluszki tak szybko schną można zacząć od mniejszej ilości, a co za tym idzie zainwestować mniej pieniędzy na początek.


Po trzecie:
Kiedy za oknem zaczyna się robić ciepło i ładnie czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Można ją spożytkować na wyrobienie sobie swojego sposobu/rutyny z pieluchami wielo, a zanim przyjdą zimne i deszczowe miesiące będziecie już zaprawieni w bojach!

Tak naprawdę każdy czas jest dobry na start z pieluchowaniem wielorazowym, ale jeśli myślicie o tym już od jakiegoś czasu, a brakowało wam ostatecznego impulsu to nie ma co się wahać: lato już za pasem!! 

5 komentarzy:

 1. Mnie one nie przekonują choć wzory są bajeczne, może gdybym.miała więcej czasu to bym się zdecydowała...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze swojego doświadczenia wiem, że najwięcej czasu wielorazówki zabierają na początku - kiedy je kompletujesz i sprawdzasz co działa dla Was lepiej, a co gorzej. Natomiast tak na co dzień sama zmiana pieluchy zajmuje tyle samo co zmiana pampersa, oczywiście jest dodatkowe pranie do wstawienia i wywieszenia - ale sama w sumie już tego nie zauważam (i tak sporo piorę przy Małej), kwestia wyrobienia sobie rutyny. A wzory :D cud-miód!

   Usuń
 2. Zaczytuję się cały wieczór w Twoim blogu i stwierdzam, że to wspaniałe miejsce, jesteś strasznie inspirującą osobą, bije od Ciebie pozytywna energia!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sign-Up with EverydayFamily NOW and you will receive stage by stage pregnancy and baby newsletters, offers and weekly coupon alerts as well as access to free baby samples, coupons, baby magazines & more.

  New Members are Entered to Win Free Diapers for a Entire Year!

  OdpowiedzUsuń