czwartek, 4 grudnia 2014

Jak (dobrze) zapakować pieluchy wielorazowe na wyjazd?

Ktoś może pomyśleć: nic prostszego, bierzesz pieluchy, bierzesz torbę i pakujesz. Żadna filozofia. Rzeczywiście są osoby, które mają taki poziom organizacyjny umysłu, że spakują i będzie wszystko grało, a po powrocie do domu nie zaskoczy ich fakt, że wszystkie pieluchy brudne i właściwie nie ma w co dziecka przewinąć. Dla całej reszty śmiertelników kilka rad i podpowiedzi, jak dobrze zapakować wielorazówki na wyjazd.
O naszym pierwszym weekendowym wyjeździe w pieluchami wielorazowymi pisałam tutaj KLIK. I od tego czasu, poza dwutygodniowym wyjazdem wakacyjnym zawsze jeździmy z wielorazówkami. 

Pierwsza ważna rzecz, nad którą musisz się zastanowić to czy planujesz prać na wyjeździe? Może jedziesz do rodziny i to żaden problem wrzucić u nich jedną pralkę pieluch? Może planujesz zrobić przepierkę w rękach? (da się!). W każdym razie upewnij się, że zapakowałaś swój proszek do pieluch (najlepiej przesypany/przelany do małego pojemniczka, tyle ile będziesz potrzebować) i dobrze go zabezpiecz. Ostatnią rzeczą, którą będziesz chciała robić zaraz po przyjeździe, to prać wszystko, bo twój proszek się wylał/rozsypał. Zabierz taką ilość pieluch, żebyś mogła spokojnie zrobić pranie i je wysuszyć. Nie chcesz się martwić o to, że wszystkie pieluchy właśnie schną, a ty nie masz już nic w zapasie. 
Jeśli nie będziesz prać to:

  • policz ile pieluch potrzebujesz zabrać i weź parę sztuk ekstra. Jeśli nie jesteś pewna to po prostu policz w ciągu jednego dnia ile wrzucasz do kosza ;) i pomnóż przez ilość dni.
  • zostaw w domu tyle, żeby po przyjeździe mieć w co przebrać dziecko, zanim wypierzesz i wysuszysz pieluchy
  • albo zaplanuj, że będziesz używać w tym czasie pieluch jednorazowych
Staraj się nie zostawiać w domu pełnego wiadra brudnych pieluch, a jeśli wyjeżdżasz na dłużej to KONIECZNIE wypierz wszystkie brudne pieluchy. Po pierwsze trzymanie brudnych pieluch dłużej niż 3 dni może spowodować konieczność strppingu - po prostu się zaśmierdną. Po drugie będziesz robić pranie zaraz po powrocie z iluśtam dniowego wyjazdu - dobrze by było, żeby wszystkie pieluchy się zmieściły do pralki.

Niezależnie od tego czy będziesz prać czy nie, zapakuj worek do, którego będą trafiać brudne pieluszki. U nas świetnie się sprawdza duży worek z PUL, ale tak po prawdzie może to być każda szczelna reklamówka. Weź ją ze sobą, bo szukanie na miejscu odpowiednio dużej i bez dziur może okazać się nie tak proste jak sądziłaś. Lepiej się przygotować. Weź też woreczek PUL, którego używasz na wyjścia - przyda się kiedy nie będziesz akurat koło waszej "tymczasowej stacji do przewijania".

O ile to możliwe, zapakuj pieluchy do osobnej torby. Będzie ci dużo wygodniej korzystać z nich na miejscu, wszystko będzie pod ręką. To szczególnie ważne jeśli ktoś inny też będzie przewijał dziecko, a sam nie pakował pieluch. Wszystko będzie miał w jednym miejscu. Weź też kilka pieluchy do swojej "normalnej" torby dla dziecka, nie chcesz w razie zmiany pieluchy przekopywać się przez wszystko żeby dostać się do pieluszek czy innych akcesoriów do przewijania.

Nie bierz żadnych pieluch, które z jakiś powodów w domu używasz, ale są "na warunku". Trochę przepuszczają, jeśli trafi się kupa to katastrofa, nie jesteś ich do końca pewna, są zupełnie nowe i ich jeszcze nie używałaś... To, o czym pamiętasz w domu (szybciej zmienić pieluchę, testowanie nowości itp.) na pewno wypadnie Ci z głowy na wyjeździe i wypadek gotowy. Najlepiej zabierać swoje ulubione i sprawdzone pieluchy. 

Zabierz akcesoria, których używasz przy przewijaniu - bibułki wielorazowe (niekoniecznie całą rolkę), mokre chusteczki albo chusteczki wielorazowe, podkład, na którym przewijasz.

Zapisz w telefonie jakie pieluchy zabrałaś albo przynajmniej ile. Szkoda by było zapomnieć, którejś ze swoich pieluch w jakimś hotelu albo u rodziny. A pamięć bywa zawodna szczególnie kiedy pakujesz się w drogę powrotną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz