piątek, 8 kwietnia 2016

Kogo i dlaczego oglądam na YouTube?

Dzieliłam się już kiedyś moim ulubionymi kanałami na YouTube, ale tam jak to w życiu bywa, ktoś odchodzi, czyjś kanał przestaje istnieć, na innym głucha cisza, ktoś zupełnie zmienił przekaz, a w niektórych wypadkach to ja zmieniłam swoje zainteresowania. 

Pierwsze kanały, które zaczynałam śledzić (a było to ładnych parę lat temu, kiedy polskojęzycznych kanałów było niewiele) były o urodzie! Próżności ty moja, słuchałam o kosmetykach, włosach, strojach… Oglądałam to wszystko dla relaksu, z ciekawości, zawsze jakiś nowy produkt znalazłam, na który można było wydać pieniądze. Aż zaczęliśmy się starać o dziecko i odkryłam, że istnieje cała społeczność kobiet, które dokumentują swoje starania o dziecko, swoje ciąże, a potem wychowywanie dzieci. 

YouTube okazał się niesamowitym źródłem wiedzy, inspiracją, motywacją, wparciem od innych kobiet, stał się dla mnie społecznością. Znacie to przysłowie, które mówi, że do wychowania dziecka potrzebna jest cała wioska? Zgadzam się z nim zupełnie. Jednak czasem ze swoimi wyborami czułam się samotna albo zagubiona, bo ludzie z mojej "wioski" nie byli na tym samym etapie życia, bo mieli zupełnie inne pomysł na wychowanie swoich dzieci, bo to i tamto… Na YouTube znalazłam kobiety i matki podobne do mnie. 

Nie mam za wiele wolnego czasu w życiu, filmy oglądam prasując, sprzątając, wieczorem… Nie ma tych kanałów wiele, ale każdy serdecznie polecam.

Z polskojęzycznych oglądam tylko dziewczyny, od których zaczynała się moja przygoda, więc urodowo/makijażowe kanały. Zmiana jest taka, że zostały tylko te, które rzeczywiście jakością swoich filmów i wiedzą, wnoszą coś w moje życie.
Ostały się 4:

Agnieszka z Nissiax83 KLIK - to duży kanał, myślę, że bardzo dobrze znany. Ja lubię Agnieszkę, bo blisko mi do jej minimalistycznego podejścia, do naturalnej pielęgnacji i do filmów, które mają w sobie sprawdzone informacje.

Kasia z Makijaże KasiD KLIK - Kasia należy do tych ludzi, co wie. Ona po prostu wie, umie przekazać, orientuje się w pielęgnacji, przyjemnie się jej słucha i choć od jakiegoś czasu porzuciłam dermokosmetyki to nadal z chęcią oglądam jej filmy.

Magda z FlorenceBeauty KLIK - A u Magdy, to najchętniej oglądam ulubieńców i stylizacje. Dzięki niej znalazłam tej zimy płaszcz i buty… Blisko mi do jej stylu, bardzo przyjemnie mi się ją ogląda.

Hania digitalgirlworld13 KLIK - Nie wiem, czy ktoś jest lepiej zorientowany w nowościach na rynku, czy ktoś robi więcej testów kosmetyków, makijaży i tutoriali. Jak mam kupić coś z drogerii to zawsze sprawdzam czy Hania coś o tym mówiła. Jak odradza, to złamanego grosza na to nie wydam! Poza tym kobieta instytucja, własną firmę ma, robi paletki, pędzle - cuda wianki.

Ale powiem wam szczerze, że to nie są kanały, które oglądam w pierwszej kolejności jak pojawiają się w moich subskrypcjach. Niestety, te które oglądam w pierwszej kolejności są po angielsku. Chcę was zachęcić, jeśli znacie język, ale myślicie sobie - na pewno nic nie zrozumiem, to nie dla mnie, to za trudne. Spróbujcie! To jest świetny sposób na naukę języka, słówek, akcentu. Może nie zrozumiecie wszystkiego, może nie od razu, ale z czasem będzie coraz lepiej. I będziecie mieć kontakt z żywym językiem. Te kobitki to jest moje plemię, moja zachęta, moje źródło wiedzy.

Nicci z afarmhousfull KLIK - mama 7 dzieci, która jest właśnie w ciąży z 8! Jeśli ktoś ma być jakąś zachętą, żeby przetrwać trudne dni, żeby poradzić jak zorganizować swój dom przy tej ilości dzieci i przeżyć to właśnie ona. Dodatkowo jest mamą, która uczy swoje dzieci w domu (homeschooling), pełna humoru i wiary.

Jaimie z Jamie Kight KLIK - mama trojki dzieci poniżej 3 lat! Opowiada o prawidzym życiu, swoich zmaganiach i radościach, daje mi wiarę, że są jeszcze matki, które chcą wspierać innych, a nie tylko osądzać lub poczęstować dobrą radą. 

Kaity z Katulka2 KLIK - mama dwójki, niezwykle kreatywna, oszczędna, zaradna, z szerokimi horyzontami. Z jej filmów zawsze dowiaduje się czegoś nowego, motywuje mnie do szukania nowych sposobów żeby za niewielkie pieniądze (albo za darmo) zrobić coś fajnego z dziećmi.

Genevieve z Mama Natural KLIK - mama dwójki dzieci stawiająca na naturalny styl życia, zdrowie jedzenie, ćwiczenia, pozytywnie zafiksowana na ciąży i porodach, ekspertka od naturalnego podejścia do tych zagadnień.

Bri z ohgeeitsbri KLIK - Mama cudownego Vincenta, skupiona na minimalistycznym i naturalnym podejściu do życia. Mniej znaczy więcej, świadoma konsumentka, szukająca balansu w tym zwariowanym świecie.

Brittany z NaturallyThriftyMom KLIK - mama 4 dzieci (jej córeczka ma dwa tygodnie!), jeśli jest coś o pieluchach wielorazowych czego nie wiecie - ona to wie! Poza tym prowadzi bardziej naturalny tryb życia, zajmuje się aromaterapią, zdrową żywnością itp.

Poza tymi kanałami oglądam sporadycznie inne filmy, ale te oglądam na bieżąco. A wy? Zaglądacie na YouTube? A może bardziej na blogi? Kogo oglądacie/czytacie? Piszcie w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz